Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

2017. szeptember 24. (vasárnap) 7:00

A győr-révfalui Szentháromság-templomban szeptember 16-án, szombaton Pápai Lajos nyugalmazott megyéspüspök mutatott be előesti szentmisét. Ezt követően Ruppert István orgonaművész, a Győri Hittudományi Főiskola Egyházzenei Tanszékének tanára, a Széchenyi István Egyetem Művészeti Karának dékánja adott koncertet az Ars Sacra Fesztivál keretében. 

A hangversenyen részt vevők meghallgathatták Ruppert István előadásában Johann Sebastian Bach BWV 651 jegyzékszámú, Komm, Heiliger Geist, Herre Gott kezdetű korálfantáziáját. Az orgonaművész elmondta, hogy a Komm, Heiliger Geist, Herre Gott kezdetű korál szövege Luther Márton műve, a Veni Sancte Spiritus latin himnusz német nyelvű, strófákba szedett átirata. Ezt követően Johann Sebastian Bach Johann Georg Schübler által 1748 körül kiadott hat korálelőjátékát adta elő Ruppert István. A hangverseny zárásaként Johann Pachelbel Magnificat (primi toni) csendült fel. 

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Ács Tamás 

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban

Musica sacra et sacra liturgia – Ruppert István orgonaművész adott koncertet Győr-Révfaluban