Mária compassiója példa számunkra – A Fájdalmas Anyára emlékeztek Egerben

2017. szeptember 21. (csütörtök) 7:00

Szeptember 17-én ünnepi szentmisét mutatott be Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke a Fájdalmas Anya-búcsú alkalmából az egri Fájdalmas Anya szervita templom mellett.

Az egyházi év során sokféle módon találkozhatunk a Szűzanya személyével.  Ezek a találkozások abban segítenek bennünket, hogy így mindig szemlélhetjük az ő miénkhez hasonló, emberi életét – mondta szentbeszédében Veres András. A főpásztor kiemelte: Mária istenkövetése olyan példa számunkra, amelyben megtalálhatjuk a saját keresztény utunkat. A Szűzanya egyik leggyakoribb ábrázolása a művészetekben a Stabat Mater, a szenvedő édesanya, hiszen a művészek megérezhették Mária fájdalmában azt a fájdalmat, amit mindnyájan átélünk, kivétel nélkül az élet során: a Szűzanya fájdalma mindnyájunk közös fájdalma. Ez az ünnep a compassio, az együtt szenvedés ünnepe, amikor Mária a Fiával egyesülten tudott szenvedni és példát mutatott nekünk arra, hogyan kell jelen lennünk szeretteink szenvedésénél, és egyúttal hogyan tudunk Krisztus megváltó áldozatában részt venni. Amikor a szenvedő ember mellé állunk, a kereszten szenvedő Krisztus előtt állunk – mondta a főpásztor. A szenvedés sötétségében a hit tud világosságot gyújtani, csakis a hit által tudjuk hordozni azt. Ez a hit vezet ahhoz a felismeréshez, hogy Isten még a fájdalomban is új szépséget akar nekünk adni – fogalmazott Veres András.

Az egri Szent István Televízió ünnepi beszámolója megtekinthető ITT

Forrás: Magyar Kurír; Szent István Televízió, Eger