Végzős diákok lelkigyakorlata a nyár utolsó napsugaraiban

2017. szeptember 21. (csütörtök) 7:00

A soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnáziumban már sokéves hagyomány, hogy a tizenkettedikesek lelkigyakorlaton vesznek részt, amelyre idén a győrújbaráti Apor Vilmos Lelkigyakorlatos és Üdülőházban került sor szeptember 14-15-én. Ez alatt a két nap alatt lehetőségük volt arra, hogy az előttük álló feladatokra felkészülhessenek, összeszedhessék gondolataikat és megfogalmazzák céljaikat. A lelkigyakorlatot Boldvai Márton Bertalan OPraem, a csornai Premontrei Apátság perjele vezette. A lelkigyakorlat keretében előadásokkal, beszélgetésekkel, kirándulással és egyéb szabadidős tevékenységekkel tudtak kiszakadni hétköznapjaikból, valamint szentmisével és gyónási lehetőséggel erősíthették hitüket.

Az előadásokon többek között szóba került az Istennel való kapcsolat, a szeretetnyelvek és a döntéshozatal témája. Bertalan atya a fiatalok nyelvén szólt, érdekes és mindenki számára élvezetes előadásokat tartott – mondta el Gaál Gréta, a Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium tizenkettedik osztályos tanulója.

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Sopron

Végzős diákok lelkigyakorlata a nyár utolsó napsugaraiban

Végzős diákok lelkigyakorlata a nyár utolsó napsugaraiban

Végzős diákok lelkigyakorlata a nyár utolsó napsugaraiban

Végzős diákok lelkigyakorlata a nyár utolsó napsugaraiban

Végzős diákok lelkigyakorlata a nyár utolsó napsugaraiban