Oly korban élünk e földön, amikor jó embereket ad nekünk az Isten – Szentmisét mutattak be Boldog Apor Vilmos tiszteletére

2017. szeptember 7. (csütörtök) 6:00

Kategória: Boldog Apor Vilmos püspök

Szeptember 4-én az orsolyita nővérek győri Szent Anna-templomában Boldog Apor Vilmos püspök tiszteletére szentmisét mutattak be a Győri Egyházmegye pappá szentelésük negyvenedik évfordulóját ünneplő lelkipásztorai: Jász László büki, Kapui Jenő mosoni és Kótai László jánossomorjai plébános. A szentmisén koncelebrált Németh László általános püspöki helynök, Bognár István püspöki irodaigazgató, városplébános, valamint Boros Károly nyékvárkonyi plébános.

Kótai László plébános prédikációjának gondolatmenetét Radnóti Miklós híres verssorának és Apor Vilmos vértanúságának párhuzama nyomán bontakoztatta ki: „Oly korban éltem én e földön, / mikor az ember úgy elaljasult, / hogy önként, kéjjel ölt…” A Radnóti-sorok kapcsán a lelkipásztor arra hívta fel a figyelmet, hogy mennyire meghatározza életünket saját korunk, ahogyan a boldog püspök sorsát is meghatározta saját korának szörnyű kihívása, amely aztán vértanúságához vezetett. A lelkipásztor példaként állította a hívők elé korunk szentjeit, akik képesek voltak felismerni Isten hívását életükben, és hajlandóak voltak reagálni arra. Szent Kalkuttai Teréz és Szent II. János Pál pápa életútját kiemelve a lelkipásztor arra biztatott, hogy vegyük észre korunk áldott voltát: oly korban élünk, hogy ilyen szenteket adott nekünk az Isten. Nem kell nagy dolgokat cselekednünk, vagy háborúkban helyt állnunk, hanem saját hivatásbeli kötelességeinket teljesítve, illetve embertársaink iránt tanúsított apró jó cselekedetekkel is válaszolhatunk Isten hívására. Kótai László arra buzdított, hogy az Úr hívására válaszolva legyünk készek közelebb hozni az embereket Jézushoz és rábízni magunkat hivatásunkban Istenre, hiszen számára minden lehetséges.

Zsuppán Klaudia/Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Torda Béla/Győri Egyházmegye Sajtóirodája