Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

2017. augusztus 16. (szerda) 7:00

Kategória: Főpásztorok

Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke augusztus 10. és 15. között zarándoklatot vezetett a portugáliai Fatimába, amelynek közelében száz évvel ezelőtt, 1917. május 13-án három pásztorgyermek, a tízéves Lúcia dos Santos és unokatestvérei, a kilencéves Francisco és a hétéves Jacinta Marto számára megjelent a Szűzanya. A zarándoklaton részt vett Németh László általános püspöki helynök és Kriston Pál püspöki szertartó. A főpásztor a Mária-jelenés helyén álló kápolnában mutatott be szentmisét augusztus 13-án.

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Szabó Cecília

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába

Veres András püspök zarándoklatot vezetett Fatimába