Lukácsi Zoltán ezüstmisét mutatott be és előadást tartott Agyagosszergényben

2017. augusztus 30. (szerda) 8:00

Kategória: Szent László-év

Lukácsi Zoltán székesegyházi kanonok, a Győri Hittudományi Főiskola rektora augusztus 27-én ezüstmisét mutatott be az agyagosszergényi Szent László király-templomban. A szertartást követő, Szent László-év alkalmából szervezett előadásában ismertette a 2011-ben Patonay Lajos anatómus és Pálfi György antropológus által vezetett kutatást, amelynek során megvizsgálták a lovagkirály Győrben őrzött koponyaereklyéjét. 

Szöveg és fotó: Némethné Ács Anita/Szent László király-plébánia, Agyagosszergény

Lukácsi Zoltán ezüstmisét mutatott be és előadást tartott Agyagosszergényben

Lukácsi Zoltán ezüstmisét mutatott be és előadást tartott Agyagosszergényben

Lukácsi Zoltán ezüstmisét mutatott be és előadást tartott Agyagosszergényben

Lukácsi Zoltán ezüstmisét mutatott be és előadást tartott Agyagosszergényben

Lukácsi Zoltán ezüstmisét mutatott be és előadást tartott Agyagosszergényben