A tervezett ütemben halad a győri Nagyboldogasszony-székesegyház belső felújítása

2017. augusztus 29. (kedd) 10:00

Kategória: Győri Nagyboldogasszony-székesegyház (Belvárosi plébánia)

A győri Nagyboldogasszony-székesegyház belső terének felújítása a tervezett ütemben halad. Kiépítették az új elektromos rendszert, a mészkő padlóburkolatok lerakása folyamatban van, a Fatimai Boldogságos Szűz Mária-kápolnában kialakították az új padlófűtést – tájékoztatott Bognár István püspöki irodaigazgató, a Nagyboldogasszony-székesegyház plébánosa. A tetőszerkezeten a szükséges statikai megerősítési munkák befejeződtek. Előreláthatólag a Könnyező Szűzanya kegyoltárának restaurálása is lezárul 2017 novemberére, amikor ismét látogathatóvá válik a Nagyboldogasszony-székesegyház. „Imádkozzunk, hogy a felújítási munkálatok eredményeként magunk is megújult lélekkel térhessünk vissza Székesegyházunkba!” – buzdította a híveket Bognár István. 

Győri Egyházmegye Sajtóirodája