Elhunyt Turcsik György

2017. augusztus 4. (péntek) 13:00

Veres András győri megyéspüspök a győri és az esztergom-budapesti egyházmegye papsága, valamint a gyászoló rokonság nevében is fájdalommal, de a feltámadásba vetett hittel tudatja, hogy Turcsik György nyugalmazott plébános életének 72., papságának 47. évében 2017. július 21-én szentségekkel megerősítve, a székesfehérvári papi otthonban elhunyt. Temetése augusztus 29-én, a budapesti Boldog Meszlényi Zoltán-templomban lesz a 15 órakor érte bemutatott szentmisét követően.

Turcsik György Pápán született 1946. március 30-án. 1971. június 19-én szentelték pappá. Az Esztergomi Főegyházmegye több plébániáján volt káplán 1972 és 1984 között. Ez utóbbi évben került a Szigetközbe. Győrzámolyi plébános lett, később ellátta Győrladamért és Győrújfalut is. 1993-ban a magyar egyházmegyék határainak rendezésekor a Győri Egyházmegye kötelékébe kerülve végezte munkáját. 1998-ban Győrzámolyról Budapestre költözött, majd a Zala megyei Valkonyán telepedett le. Lelkipásztori munkája során sok fiatalt megszólított. 2014 őszén betegsége miatt Székesfehérvárra, a Katolikus Szeretetszolgálat Országos Papi Otthonába költözött. Imádságaink segítsék megtapasztalnia: „Jézusomnak Szívén megnyugodni jó.”