Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

2017. július 9. (vasárnap) 9:00

Kategória: Szent László-év

Az öttevényi Keresztelő Szent János-plébánia június 23-án és 24-én gazdag programsorozattal ünnepelte Szent László királyt és a templom búcsúját. A Keresztelő Szent János-templomban Winkler Zsolt plébános vezetésével június 23-án ünnepélyesen az oltárra helyezték Szent László király ereklyéjét. Ezt követően Medgyesy S. Norbert, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának (PPKE BTK) történész docense, a Szent László Társulat társelnöke bemutatta a Szent Lászlóval kapcsolatos irodalmi és zenei emlékeket, kiemelve a 18. században keletkezett, kunszigeti Paksi Márton György-énekeskönyvet, valamint a Győr régiójában készült Gasztonyi-énekeskönyvet. Az előadó e helyi kincsek Szent László-énekeit közösen énekelte a szép számú résztvevővel és az Öttevényi Ifjúsági Kör tagjaival, akik lélekemelő, színvonalas áhítattal tisztelegtek a szent király előtt. Az eseményen közreműködött Koleszár Boróka, a Katolikus Pedagógiai Intézet által meghirdetett országos Szent László-énekverseny harmadik helyezettje is. Az előadást követően a résztvevők – helyi szokás szerint – diktálva énekelt körmenetet tartottak a templom falain kívül a lovagkirály ereklyéjével, majd  Lukácsi Zoltán, a Győri Hittudományi Főiskola rektora ismertette Szent László koponyaereklyéjének természettudományos vizsgálatát. 

Június 24-én, Keresztelő Szent János születésének ünnepén Németh László általános püspöki helynök pappá szentelésének 50. évfordulója alkalmából aranymisét  mutatott be az öttevényi templomban. A szertartás végén aranymisés áldásban részesítette a jelenlévőket. 


Szöveg: Sallai Regina/Keresztelő Szent János-plébánia, Öttevény
Fotó: Bozsó Edit, Király Péter, Sallai Regina/ Keresztelő Szent János-plébánia, Öttevény

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen

Szent Lászlóra és Keresztelő Szent Jánosra emlékeztek Öttevényen