Veres András püspök megáldotta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját

2017. július 3. (hétfő) 18:00

Kategória: Főpásztorok

Július 3-án Veres András megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke megáldotta a július 23. és 29. között Győrben megrendezésre kerülő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) lángját. A főpásztor a győri Püspökvár előtti téren fogadta az olimpiai fesztivál küldöttségét, amelyet Fekete Dávid és Somogyi Tivadar, Győr alpolgármesterei vezettek. 

A győri megyéspüspök kiemelte, a küldöttség tagjai nagyszerű esemény részesei lehetnek, hiszen önkéntesként, segítőként „Európát láthatják vendégül” a megyeszékhelyen. Arra buzdította a szervezőket, hogy szeretettel, örömmel várják az olimpiai játékokra érkezőket. Veres András az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját a béke, a szeretet és a kölcsönös tisztelet szimbólumának nevezte. Azt kívánta, hogy az olimpiai fesztivál valóban békés, örömteli esemény legyen minden résztvevő számára.

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Mogyorósi Márk/Győri Egyházmegye Sajtóirodája

Veres András püspök megáldotta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját

Veres András püspök megáldotta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját

Veres András püspök megáldotta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját

Veres András püspök megáldotta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját