Veres András püspök megáldotta az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját

2017. július 3. (hétfő) 18:00

Kategória: Főpásztorok

Július 3-án Veres András megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke megáldotta a július 23. és 29. között Győrben megrendezésre kerülő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) lángját. A főpásztor a győri Püspökvár előtti téren fogadta az olimpiai fesztivál küldöttségét, amelyet Fekete Dávid és Somogyi Tivadar, Győr alpolgármesterei vezettek.

A győri megyéspüspök kiemelte, a küldöttség tagjai nagyszerű esemény részesei lehetnek, hiszen önkéntesként, segítőként „Európát láthatják vendégül” a megyeszékhelyen. Arra buzdította a szervezőket, hogy szeretettel, örömmel várják az olimpiai játékokra érkezőket. Veres András az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál lángját a béke, a szeretet és a kölcsönös tisztelet szimbólumának nevezte. Azt kívánta, hogy az olimpiai fesztivál valóban békés, örömteli esemény legyen minden résztvevő számára.

Győri Egyházmegye Sajtóirodája
Fotó: Mogyorósi Márk/Győri Egyházmegye Sajtóirodája