A mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték

2017. július 1. (szombat) 8:00

Zalka János győri püspök 135 évvel ezelőtt, 1882-ben áldotta meg a magyaróvári városrész első óvodáját. A jubileum alkalmából Veres András győri megyéspüspök ünnepi szentmisét mutatott be június 9-én a mosonmagyaróvári Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplomban. A szentmisén koncelebrált Németh László általános püspöki helynök, Dékány Ferenc, az Egyházmegyei Katolikus Iskolai Főhatóság igazgatója, ásványrárói és lipóti plébános, Mogyorósi Márk püspöki titkár, Bodó Zoltán, a Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom plébánosa, valamint Benkó Attila káplán. 

A jubileumi megemlékezés az óvoda udvarán folytatódott, ahol a nagycsoportosok a pünkösdölés hagyományát és Szent László legendáit elevenítették fel. „A Jóisten kegyelme, hogy éppen 2017-ben ünnepeljük a sziklahitű férfi, Szent László király jubileumi évét és óvodánk felavatásának 135. évfordulóját. A Szent László-év és óvodai ünnepségünk is lehetőséget ad arra, hogy felhívjuk a figyelmet keresztény hagyományainkra, értékeinkre. Fontos, hogy Krisztust követő életpéldánkkal neveljük gyermekeinket” –  hangsúlyozta Fehér Lászlóné, a Győri Egyházmegye fenntartásában működő Hildegard Óvoda vezetője. 

Az ünnep alkalmával a vendégek megtekintették a gyerekek és az óvodapedagógusok munkáit bemutató Idvezlégy, kegyelmes Szent László kiráy! című kiállítást.

Forrás és fotó: Fehér Lászlóné/Hildegard Óvoda, Mosonmagyaróvár

A mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték

A mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték

A mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték

A mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték

A mosonmagyaróvári Hildegard Óvoda fennállásának 135. évfordulóját ünnepelték