Szent László-ünnep Agyagosszergényben és Mosonmagyaróváron

2017. június 24. (szombat) 17:00

Kategória: Szent László-év

Veres András győri megyéspüspök június 25-én, vasárnap Agyagosszergényben, a Szent László király plébániatemplomban búcsúi szentmisét celebrál és megáldja a belülről felújított templomot. A főpásztor ugyanezen a napon ünnepi szentmisét mutat be a mosonmagyaróvári Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplomban 16 órai kezdettel. A szentmisét követően, 17 órakor megemlékezést tartanak a Szent László téren, amelynek keretében köszöntőt mond Vida István, a Szent László Emlékbizottság tagja. A Szent László tiszteletére emelt emlékoszlopot felavatja Thullner István helytörténész, majd megáldja Veres András megyéspüspök. Az eseményen ünnepi beszédet mond Szörényi László irodalomtörténész, professor emeritus, közreműködik a Theatrum Ad Flexum színtársulata, a Kühne Koncert Fúvószenekar, valamint a Honvéd Hagyományőrző Egyesület.

Június 27-én, Szent László király ünnepén, Németh László általános püspöki helynök szülőfalujában, Agyagosszergényben mutat be aranymisét 18 órai kezdettel. A szentmisén a zenei szolgálatot a kapuvári Ars Camerata Kórus végzi. 

Győri Egyházmegye Sajtóirodája