Műveltségi vetélkedőt szerveztek Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

2017. június 23. (péntek) 8:00

A Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola Szent László király trónra lépésének 940., szentté avatásának 825. évfordulója alkalmából műveltségi vetélkedőt hirdetett a magyaróvári Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébánia, valamint a mosoni Nepomuki Szent János Plébániához tartozó általános iskolák felső tagozatos hittanos tanulói számára. A lovagi torna hagyományához hasonlóan a résztvevők hétpróbát teljesítettek háromfős csapatokban. Az első hat feladatot a versenyzők 2017. március 1. és május 15. között oldották meg az interneten keresztül. A műveltségi vetélkedő döntőjére 2017. május 31-én került sor a Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskolában. A döntőbe 48 hittanos tanuló jutott tovább az előzetes feladatok megoldásai alapján. 

A rendezvény egy közös imával kezdődött, Szent László közbenjárását kérve. Az imádságot Vlaj Márk mosoni segédlelkész vezette, majd a versenynek otthont adó intézmény igazgatója, Makk Zoltán üdvözölte a tanulókat, megköszönve igyekezetüket és szorgalmukat. 

A versenyen megoldandó feladatok Szent László életéhez kapcsolódtak, a kiváló hadvezér és keresztény államférfi alakját idézték fel. A megmérettetésen első helyezést ért el a kimlei Hafner Dávid, Rebek Laura és Weidinger Levente, második helyezésben részesült Kulacs Máté, Mihalovits Nóra, valamint Tarján Luca, a Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola tanulói. A versenyt a harmadik helyen zárta Laskovits Petra, Koltai Boglárka és Péter-Héderi Boglárka, a Győri Szolgáltatási Szakképzési Centrum Haller János Általános Iskolája, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája képviseletében. 

A döntő résztvevői szeptember második hetében egy egynapos somogyvári kiránduláson vehetnek részt, ahol megtekinthetik a Szent László Nemzeti Emlékhely látogatóközpontját.

A program zárásaként a versenyt szervező hitoktatók és pedagógusok, Hellebrandt Éva, Makk Zoltán, Vlaj Márk, Weiszné Sáling Éva koszorút helyeztek el a magyaróvári Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd Plébániatemplom előtt található Szent László-szobornál.

A szervezők köszönetüket fejezik ki Mosonmagyaróvár Város Önkormányzatának a program megvalósításához nyújtott segítségért. 

Szöveg és fotó: Makk Zoltán igazgató / Mosonmagyaróvári Móra Ferenc Általános Iskola

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron

Műveltségi vetélkedő Szent László király jubileumi évében Mosonmagyaróváron