Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

2017. május 15. (hétfő) 10:00

Évtizedek óta hagyomány, hogy az édesanyákat, nagymamákat május első vasárnapján köszöntik a gyermekek. Így történt ez a kapuvári Szent Anna-templomban a május 6-án, szombat esti elővételezett szentmisén, valamint a kapuvár-házhelyi Sarlós Boldogasszony-templomban május 7-én, a vasárnapi 8 órai szentmisén. Mindkét alkalommal Radó Tamás plébános atya mutatta be a szentmise-áldozatot. A liturgiákon az édesanyákért szóltak a könyörgő imádságok, a köszöntő versek.

A miséző atya szentbeszédének gondolatsora is teljes egészében a nőről, az édesanyáról szólt, aki harmóniát teremt életünkben, hogy azzal a világot széppé varázsolja számunkra. Idézte az evangélisták által megírt, a Bibliában olvasható történéseket, melyek lényeges mondanivalója, hogy az asszonyok mindig ott voltak Jézus mellett. Tamás atya ezután Ferenc pápa csütörtök reggeli homíliájának vezérgondolatára, a nő és a férfi társadalmi szerepének lényegéről, az egymás iránti elköteleződésről fejtette ki mondanivalóját. Hangsúlyozta, hogy a férfi és a nő ugyan nem egyforma teremtmények, de egyik sem feljebb való a másiknál. Az Isten olyan kinccsel ajándékozta meg a nőt, amellyel harmóniát visz a teremtett világba. Kiemelte, hétköznapjainkban sokszor elfeledkezünk erről, pedig ő az, aki megtanít simogatni, gyöngéden szeretni, betegágynál virrasztani, imádkozni. Legtöbbször elfeledkezünk minderről, csak „háztartási robotként” látjuk, amikor a napi munkája után, bevásárló-csomagokkal fáradtan hazaérkezve, az otthoni „műszak” teendőinek egész sora vár rá. Tamás atya arról is beszélt, hogy napjainkban a híradásokból értesülünk arról, hogy a világban milyen sok durvaság történik, melyeket főleg nők ellen követnek el. Ez pusztítás, hiszen az elkövetők egy Isten által adott kincset, a harmóniát teszik tönkre.

A nő harmónia, költészet, szépség, Isten ajándéka, és nélküle a világ nem lenne ilyen szép, nem lenne harmonikus. Köszönjük meg a Teremtő Istennek, hogy családjainknak szerető édesanyákat adott, fejezte be szentbeszédét a plébános.

Dukai Miklósné
Fotó: Vargyasné Kapuvári Erzsébet (Szent Anna-templom), Molnárné Szabó Judit (Kapuvár-Házhely)

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron