Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

2017. május 15. (hétfő) 10:00

Évtizedek óta hagyomány, hogy az édesanyákat, nagymamákat május első vasárnapján köszöntik a gyermekek. Így történt ez a kapuvári Szent Anna-templomban a május 6-án, szombat esti elővételezett szentmisén, valamint a kapuvár-házhelyi Sarlós Boldogasszony-templomban május 7-én, a vasárnapi 8 órai szentmisén. Mindkét alkalommal Radó Tamás plébános atya mutatta be a szentmise-áldozatot. A liturgiákon az édesanyákért szóltak a könyörgő imádságok, a köszöntő versek.

A miséző atya szentbeszédének gondolatsora is teljes egészében a nőről, az édesanyáról szólt, aki harmóniát teremt életünkben, hogy azzal a világot széppé varázsolja számunkra. Idézte az evangélisták által megírt, a Bibliában olvasható történéseket, melyek lényeges mondanivalója, hogy az asszonyok mindig ott voltak Jézus mellett. Tamás atya ezután Ferenc pápa csütörtök reggeli homíliájának vezérgondolatára, a nő és a férfi társadalmi szerepének lényegéről, az egymás iránti elköteleződésről fejtette ki mondanivalóját. Hangsúlyozta, hogy a férfi és a nő ugyan nem egyforma teremtmények, de egyik sem feljebb való a másiknál. Az Isten olyan kinccsel ajándékozta meg a nőt, amellyel harmóniát visz a teremtett világba. Kiemelte, hétköznapjainkban sokszor elfeledkezünk erről, pedig ő az, aki megtanít simogatni, gyöngéden szeretni, betegágynál virrasztani, imádkozni. Legtöbbször elfeledkezünk minderről, csak „háztartási robotként” látjuk, amikor a napi munkája után, bevásárló-csomagokkal fáradtan hazaérkezve, az otthoni „műszak” teendőinek egész sora vár rá. Tamás atya arról is beszélt, hogy napjainkban a híradásokból értesülünk arról, hogy a világban milyen sok durvaság történik, melyeket főleg nők ellen követnek el. Ez pusztítás, hiszen az elkövetők egy Isten által adott kincset, a harmóniát teszik tönkre.

A nő harmónia, költészet, szépség, Isten ajándéka, és nélküle a világ nem lenne ilyen szép, nem lenne harmonikus. Köszönjük meg a Teremtő Istennek, hogy családjainknak szerető édesanyákat adott, fejezte be szentbeszédét a plébános.

Dukai Miklósné
Fotó: Vargyasné Kapuvári Erzsébet (Szent Anna-templom), Molnárné Szabó Judit (Kapuvár-Házhely)

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron

Az édesanyákat köszöntötték Kapuváron