Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

2017. május 12. (péntek) 10:00

Kategória: Iskolák

A kapuvári Szent Anna-plébániatemplomban május első vasárnapján május 7-én a 10 órai szentmisén tartották a Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola 3. a osztályosainak elsőáldozását. Bernáth Krisztián káplán atya a szentmise bevezetőjében úgy fogalmazott, a mai vasárnapon közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket. A szivárvány Istennek az emberekkel kötött szövetségének a jelképe, melyben elsőáldozási gyermekeinket Istenhez akarjuk kapcsolni. Az elsőáldozás kommunió, ami annyit jelent, hogy egyesülünk Jézussal és mindazokkal, akik hisznek benne.

Krisztián atya szentbeszédét azzal a megállapítással kezdte, hogy húsvét 4. vasárnapján, Jó Pásztor vasárnapján járulnak első szentáldozáshoz a jelenlévő gyermekek, akik a szentmise áldozati részében találkozhatnak Jézussal. Az Úr Jézus a mai napon a szivárvány színei alatt akar egybegyűjteni. A szivárvány színei a hívőket jelképezik, Jézushoz minden egyes hívő csatlakozik. Ő a fehér szín. A vízözön után Isten az égen megjelenő jellel, a szivárvánnyal erősítette meg az emberrel kötött szövetségét. Az elsőáldozókhoz szólva kifejtette, a mai napon ti is megújítjátok az Istennel kötött szövetségeteket. Találkoztok az Úr Jézussal a kenyér színe alatt, az Oltáriszentségben. Ebben az órában közösségben vagyunk az Istennel, ez legyen számotokra fontos. Legyetek a szövetség aktív tagjai a szentmise közösségében és az Úr asztalánál, hiszen innen részesültök az ő áldozati, szövetségi lakomájából, a szentáldozás alkalmával. Erre az ajándékozásra Jézus minden szentmisében vár. Ki ne szeretne ajándékot kapni? Befejezésül kiemelte, legyetek hálásak az Istennek, szüleiteknek, felkészítőiteknek, hogy Isten szövetségesei lehettek.

Kedves momentum volt, amikor a gyermekek mécsessel a kezükben mondták el a keresztségi fogadalmukat, majd a mécseseket az oltárra helyezték el. A szentmise egy-egy részében, rövid szövegek elmondása után a szivárvány színeire emlékeztető szalagokat adtak át a gyerekek Krisztián atyának, aki az oltárnál elhelyezett keresztre sorba felrakta azokat. 1. piros: a szeretet jele. A szentmisében Isten szeretetét ünnepeljük. 2. narancs: az öröm kifejezése. Örülünk, hogy Jézus nekünk ajándékozza magát. 3. lila: a bűnbánat jele, nagyböjti időben gyakran láthatjuk ezt a színt. 4. kék: az ég és a víz színeire emlékeztet. A víz életet ad. 5. sárga: a nap jele, mely világít, ragyog és érleli a föld terméseit. 6. sötétkék: a szivárvány fontos színe: hitünkre emlékeztet bennünket. 7. zöld: a remény színe. Ha napról napra bízunk Isten segítségében, akkor reményben élünk.

Az elsőáldozók könyörgő imáikban megemlékeztek szüleikről, egyházközségünk tagjairól, szegényebb sorsú gyermektársaikról, a betegekről, szenvedőkről, ezután a szülőket köszöntő verset mondták el közösen. Szorgalmas ministrálásáért két elsőáldozó fiú részesült dicséretben és jutalmazásban. Meghitt pillanatoknak lehettünk szem-, és fültanúi, amikor az elsőáldozók köszöntőt mondtak anyák napja alkalmából, majd a kezükben lévő rózsaszálat átadták az édesanyjuknak. A szentmise után közös fényképezéssel ért véget az elsőáldozási ünnep.

Szöveg és fotó: Dukai Miklósné

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron

Közösen ünnepeljük a szivárvány alatti létünket – Elsőáldozás Kapuváron