A „Szent László-estek” második alkalma

2017. április 19. (szerda) 11:20

Április 20-án 17 óra 30 perckor kezdődik a Győri Egyházmegye által szervezett Szent László-estek második alkalma a győri Múzeumházban. A program keretében Maróti Gábor gönyűi plébános, a kánonjogtudomány doktora, a Győri Hittudományi Főiskola Egyházjogi Tanszékének vezetője tart előadást A szentté avatás története és jelenlegi folyamata, összefüggésben a magyarországi Szent László-kultusszal címmel. Az előadást követően Lunczer Vivien, a Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola növendéke és Pődör Lea, a Győri Hittudományi Főiskola Egyházzenei Tanszékének hallgatója, a győr-révfalui Szentháromság-templom kántora Georg Philipp Telemann (1681-1767) Ein Dutzend Menuette című művének IV., VII., X. és XII. tételét adja elő, a zeneszerző halálának 250. évfordulójára emlékezve. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!

Győri Egyházmegye Sajtóirodája