Faültetés áldással Pinnyén

2017. április 18. (kedd) 12:00

Április 9-én, a virágvasárnapi szentmise után ünnepélyes keretek között elültették Pinnye fáját, melyet Ferling György nagylózsi plébános megáldott. György atya rövid köszöntőjében kifejtette, a fát a gyökér táplálja, viharos időben az anyaföldbe kapaszkodva megtartja a fa többi részét. A törzs tartja a fa díszét, szállítja az éltető nedveket. A lombkorona a fa ékessége, árnyékot ad a megpihenőnek, rejtekhelyet az ég madarainak. A színes virágszirmok és termések a fát díszítő gyöngyszemek. Mindez gyönyörű harmónia – egységben, hangsúlyozta a plébános. A fa ültetését a jelenlévők örömmel fogadták, és a közelgő ünnep alkalmából húsvéti tojásokkal díszítették.

Szöveg és fotó: Taschner Georgina

Faültetés áldással Pinnyén

Faültetés áldással Pinnyén