Könyvtármegáldás Agyagosszergényben

2017. április 18. (kedd) 10:00

Február 28-án adták át Agyagosszergény lakosságának új könyvtárukat, mely a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg. Gyopáros Alpár országgyűlési képviselőnk köszöntötte a megjelent szép számú érdeklődőt, majd dr. Horváth József, a megyei könyvtár igazgató-helyettese adta át hivatalosan is az új közösségi terünket, melyet Szarka Gábor plébános atya áldott meg. Ovisaink szép kis versei, Szalay Rozi kisdiák meséje, valamint a Hámor Józsefné által elmondott vers színesítette az ünnepséget. Könyvtárunk állományát plébános atya, a Fidesz helyi csoportjának, illetve a Közi Horváth József Népfőiskola könyvfelajánlásai is gazdagítják. Könyvtárosunk Szalai Cserne lett, akinek személye biztosíték arra, hogy egy újabb kis közösség alakulhat ki Agyagosszergényben, amely újabb embereket tud megcélozni, hogy együtt legyenek, közösséget alkossanak. A könyvtár átadás után, négy egykori iskolai tanterem felújításával kialakulhat egy a falu centrumában olyan oktatási, művelődési központ, melyre méltán lehetünk büszkék.

Szalai Istvánné
Fotó: Szalai Viktor