Szűz Mária segít az őszinte bűnbánat gyakorlásában – Pannonhalmiak a győri Könnyező Szűzanya ünnepén

2017. március 18. (szombat) 16:15

Kategória: Könnyező Szűzanya búcsúja

A Szűzanya könnyezésének 320. évfordulójának alkalmából március 17-én, Szent Patrik emléknapján a pannonhalmi egyházközség tagjai a Könnyező Szűzanyához zarándokoltak. A zarándoklatot Bese Gergő Péter lelkipásztor vezette, aki a Könnyező Szűzanya búcsújának alkalmából szentmisét mutatott be a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A szentmise szónoka Hegedűs Odó bencés szerzetes volt. 

Hegedűs Odó szentbeszédében a bűnbánat fontosságáról elmélkedett, hiszen ez a téma különösen aktuális a húsvétra való készület idejében. Ennek kapcsán egy történetet osztott meg: Isten elküldött egy angyalt a földre, azzal a feladattal, hogy keresse meg a legszebb könnycseppet. Az angyal elvitte az Úrhoz egy özvegy édesanya könnycseppjét, aki egyetlen gyermeke koporsója felett hullatta könnyeit, majd egy ártatlan kisfiú, szomorú szülők és egy haldokló ember könnyét, de Isten egyikkel sem volt teljesen elégedett. 

Az angyal a fáradtságtól kimerülve, betért egy templomba pihenni. Ott rátalált egy emberre, aki a saját bűneit siratta, beismerve, hogy azokkal Istent bántotta meg. A bűnbánó ember könnycseppjei ragyogtak. Amikor az angyal a bűntől megszabadult ember könnyeivel Isten elé állt, az Úr dicséretben részesítette őt. Hegedűs Odó rámutatott arra, hogy Jézus Krisztus feltámadásának ünnepére úgy tudunk felkészülni, ha lelkiismeret-vizsgálatot tartunk, észrevesszük gyengeségeinket, megbánjuk ezeket, ha kell, akár könnyeinket is hullatva: ebben segít bennünket a Könnyező Szűzanya kegyképének szemlélése. Hegedűs Odó arra bátorított, hogy kérjük a Szűzanya közbenjárását az őszinte bűnbánat gyakorlásában. 

Szöveg: Ikker Eszter / Győri Egyházmegye
Fotó: Simon Péter


A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak

A pannonhalmi egyházközség tagjai a győri Könnyező Szűzanyához zarándokoltak