Győri lelki programok nagyböjtben – beharangozó

2017. március 3. (péntek) 10:00

Kategória: Egyházmegyei hivatal

Az idei év nagyböjtjének eddig szokásos győri lelki programjait több változás is érinti. A püspöki székvárosban hagyományosan sorra kerülő nagyböjt pénteki zarándoklatok a káptalandombi Nagyboldogasszony-székesegyház megkezdett felújítása miatt Győr egy-egy templomában lesznek megtartva, a Könnyező Szűzanya-kegykép egy másolatának jelenlétében. Ez lehetőséget ad arra is, hogy a zarándokló hívek ellátogassanak egymás templomaiba, s erősödjön a lelki közösség Győr hívő népének tagjai között.

A győri Könnyező Szűzanya búcsújára március 17-19. között, az eddigi évekhez képest változatlanul a székesegyházban kerül sor. Az eseményekben gazdag három nap során többek között Veres András jelenlegi és Pápai Lajos nyugalmazott győri püspök mutat be szentmisét, szentbeszédet mond: Böcskei László nagyváradi püspök, illetve Forrai Tamás jezsuita atya.

Új kezdeményezésként szervezik meg április 14-én, nagypénteken 20.30-tól a városi keresztutat Győr belvárosában. Az iménti események részletes programja alább megtalálható, szeretettel várunk mindenkit.

Foganásod gyógyított – Nagyböjti zarándoklatok a Szűzanyávalmárcius 3., március 10., március 17., március 24., március 31., április 7.

A győri Könnyező Szűzanya búcsújamárcius 17-19.

Utat váltságunkra nyit – Nagypénteki keresztút Győr belvárosábanáprilis 14.

Győri Egyházmegyei Hivatal