Papi lelkinapot tartottak Győrben

2017. február 7. (kedd) 11:00

Kategória: Győri Nagyboldogasszony-székesegyház (Belvárosi plébánia)

Február 6-án 10 órától közös lelkinapot tartottak a Győri Egyházmegye papsága számára a Győri Szeminárium dísztermében, melynek előadója dr. Lukácsi Zoltán kanonok, szemináriumi rektor volt, aki az idei Szent László-év kapcsán a lovagkirály Győrben őrzött fejereklyéjéről és a herma művészettörténeti jelentőségéről beszélt.

12 órakor közös szentmisére került sor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban, melynek során dr. Veres András megyéspüspök együtt misézett a lelkigyakorlatra érkező atyákkal. A szentbeszédben Lukácsi Zoltán az aznapi evangélium alapján az ereklyetisztelet helyes formájáról, illetve Jézus „csodatévő” köntöséről elmélkedett. Kiemelte, a pap is megkülönböztető ruhát, reverendát hord, melyek tisztelhetőségét azonban annak kell adnia, aki viseli. Berda József költő sorait idézve rámutatott, még a nem feltétlenül egyházi ember is sok mindent elvár a papi reverenda viselőjétől, nagy tehát a felelősség. Ahogy Jézusból gyógyító erő áradt ki köntösének érintésére, úgy a pap is törekedjen arra, hogy személyiségével, szolgálatával mindig csak gyógyítson. A szónok figyelmeztetett, el ne kockázzuk Jézus fölséges örökségét pillanatnyi anyagi, evilági haszonszerzés céljából. Zoltán atya figyelmeztetett, ruha egyszerre kinyilvánít és elrejt; öltözzünk az értünk kereszten mezítelenül függő Krisztusba, ő legyen a mi ruhánk és beszédünk, hogy teljes átadással, leplezetlenül odaadhassuk magunkat a ránk bízottaknak. Az Ő gyengesége legyen a mi erőnk, az ő sebei a mi gyógyulásunk, az Ő halála a mi feltámadásunk.

A papi lelkinap közös ebéddel, majd délutáni előadással és az aktuális ügyek megbeszélésével folytatódott.

Szöveg és fotó: Paksa Balázs

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben