Papi lelkinapot tartottak Győrben

2017. február 7. (kedd) 11:00

Kategória: Győri Nagyboldogasszony-székesegyház (Belvárosi plébánia)

Február 6-án 10 órától közös lelkinapot tartottak a Győri Egyházmegye papsága számára a Győri Szeminárium dísztermében, melynek előadója dr. Lukácsi Zoltán kanonok, szemináriumi rektor volt, aki az idei Szent László-év kapcsán a lovagkirály Győrben őrzött fejereklyéjéről és a herma művészettörténeti jelentőségéről beszélt.

12 órakor közös szentmisére került sor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban, melynek során dr. Veres András megyéspüspök együtt misézett a lelkigyakorlatra érkező atyákkal. A szentbeszédben Lukácsi Zoltán az aznapi evangélium alapján az ereklyetisztelet helyes formájáról, illetve Jézus „csodatévő” köntöséről elmélkedett. Kiemelte, a pap is megkülönböztető ruhát, reverendát hord, melyek tisztelhetőségét azonban annak kell adnia, aki viseli. Berda József költő sorait idézve rámutatott, még a nem feltétlenül egyházi ember is sok mindent elvár a papi reverenda viselőjétől, nagy tehát a felelősség. Ahogy Jézusból gyógyító erő áradt ki köntösének érintésére, úgy a pap is törekedjen arra, hogy személyiségével, szolgálatával mindig csak gyógyítson. A szónok figyelmeztetett, el ne kockázzuk Jézus fölséges örökségét pillanatnyi anyagi, evilági haszonszerzés céljából. Zoltán atya figyelmeztetett, ruha egyszerre kinyilvánít és elrejt; öltözzünk az értünk kereszten mezítelenül függő Krisztusba, ő legyen a mi ruhánk és beszédünk, hogy teljes átadással, leplezetlenül odaadhassuk magunkat a ránk bízottaknak. Az Ő gyengesége legyen a mi erőnk, az ő sebei a mi gyógyulásunk, az Ő halála a mi feltámadásunk.

A papi lelkinap közös ebéddel, majd délutáni előadással és az aktuális ügyek megbeszélésével folytatódott.

Szöveg és fotó: Paksa Balázs

Papi lelkigyakorlatot tartottak Győrben