Kapuvárra ért a Feltámadási menet

2011. május 4. (szerda) 9:47

Kapuvárra ért a Feltámadási menetMájus 3-án, kedden az esti órákban érkezett Kapuvárra a Feltámadási menet zarándokkeresztje. A fertőszentmiklósi, nagylózsi hívek autóbuszon hozták a Fő térre, majd körmenetben vonultak a Szent Anna templomba.

A fél 7 órakor kezdődött májusi litánián a zarándokcsoport tagjai együtt imádkoztak a helyi katolikus iskola diákjaival, pedagógusaival, a kapuvári hívekkel.
A litániát követően az Egyházközség világi elnöke röviden ismertette a feltámadási jelvény-kereszt zarándoklatának célját. Elmondta, hogy a nemzeti zarándoklatot 2005-ben, a 2004. december 5-i népszavazás kudarca után indították el Zamárdiból, hogy hirdesse csalódott honfitársainknak a feltámadott Krisztussal fennálló szövetségünket és nemzeti újjászületésünk szükségességét. Tavaly kedvező változás történt Magyarországon, aki igényli, napjainkban megkaphatja a magyar állampolgárságát.
2005 óta -minden évben- a Feltámadási menet sok ezer résztvevője is hozzájárult a történelmi változáshoz.
Az idei menet a hálaadás jegyében halad végig a Kárpát-medence magyarok által lakott területein. Az ágaiban 3000 kilométeres nemzeti zarándoklat húsvéttól pünkösdig tartóan, a Balatontól Csíksomlyóig halad.
A Feltámadási keresztre szalagot kötöttek: Katolikus-iskola, Kapuvár város vezetése, Egyházközség, Nyugdíjas klub és többen civilek.
Az ünneplést követően a zarándok csoport tagjait szerény vendéglátásban részesítették a plébánián.
Kép és szöveg: Dukai Miklósné

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet

Kapuvárra ért a Feltámadási menet