Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

2016. december 19. (hétfő) 9:00

Kategória: Győri Nagyboldogasszony-székesegyház (Belvárosi plébánia)

Mint minden hónap 13. napján, decemberben is fatimai engesztelő szentmisére került sor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban. A 12 órakor kezdődő szertartást közös rózsafüzér-imádság előzte meg, majd a liturgia főcelebránsa, Bognár István plébános, püspöki irodaigazgató énekelve intonálta Az Úr angyala-imádságot a bevonulás előtt. István atya szentbeszédében egy evangéliumi történeten, egy Mária-ábrázoláson és egy személyes hangú levélen keresztül állította a hívek elé Szűz Mária alakját. Kiemelte, a kánai menyegzőn történtek nekünk is példát mutatnak Mária alázatosságáról, aki Jézusra mutatva így szólt a szolgáknak: „tegyetek meg mindent, amit mond.” A szónok kifejtette, Mária jelenléte az élet és a szeretet megsokszorozódását ígéri, s a fatimai jelenések közelgő 100 éves évfordulójára utalva buzdította a jelenlévőket, legyenek igazi Mária-tisztelő katolikusok. A szentmise végén a hívek leróhatták tiszteletüket a templomban kihelyezett fatimai Mária-szobor előtt.

Képriport: Paksa Balázs

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban

Fatimai engesztelő szentmise a győri székesegyházban