Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

2016. szeptember 15. (csütörtök) 11:00

A Zenei hidak a Fertő partján – Nyugat-Győr egyházmegyei gitáros találkozót immár tizenkettedik alkalommal rendezték meg szeptember 10-én, múlt szombaton. Az eseménynek idén a nagycenki Szent István-plébániatemplom adott otthont, s a 12 órakor kezdődő találkozó során csaknem tíz énekkar mutathatta be tudását az összegyűlt híveknek.

A délben lezajlott megnyitó elején Szalai Gábor nagycenki plébános atya köszöntötte röviden a jelenlévőket, majd Horváth Imre, a találkozó főszervezője osztott meg néhány technikai információt. A csapatok egyenként 20 perces időkorláttal 5-5 dalt szólaltathattak meg, s a hallgatók változatos megközelítéseket, stílusokat tapasztalhattak meg. A fertőszéplaki Spiritus együttes elgondolkodtató dalai után a csepeli vendégzenekar kamarazenei hangzással, a soproni Szent Orsolya-gimnázium, valamint a Szent István-templom énekkara pedig dicsőítő énekekkel próbálkozott. A győri Gégény István új zenei köntösben mutatta be dalait, a fertőszéplaki Misericordias zenekar a budakalászi Pipó József friss szerzésű énekeiből válogatott, emellett jutott idő a Völcseji Népdalkör, a győr-bácsai Berkenye zenekar, a győr-ménfői ifjúsági kórus és az acsalagi Fidélia együttes bemutatkozására is. A műsorszámok közötti átszerelés közben Németh István fertőszentmiklósi plébános gondolatait hallhattuk az irgalmasságról. A kicsik elfoglalhatták magukat a templom melletti játszótéren, illetve a szervezők mindenkit meghívtak egy közös bográcsos ebédre.

Rövid énekpróbát követően 18 órától kezdődött a találkozó fénypontja, az ünnepi szentmise, melyet Beer Miklós aranymisés váci megyéspüspök mutatott be; Szalai Gábor, Németh István és Boldvai M. Bertalan OPraem koncelebrált. A bevonulási ének után elsőként a helyi egyházközség képviselője köszöntötte püspök atyát, ezután Csorba János nagycenki polgármester üdvözlő szavait hallhattuk, majd Szalai Gábor helyi plébános olvasta fel Veres András győri megyéspüspöknek a találkozóra küldött levelét. Beer püspök atya szentbeszédét három pillérre építette: beszámolt a krakkói Ifjúsági Világtalálkozón szerzett élményeiről, hosszan idézve Ferenc pápa beszédeit, s kiemelve üzenetét, melyet mindannyiunknak tudatosítanunk kell a Szentatya által meghirdetett irgalmasság szentévében. Az aznapi evangélium magyarázata közben kiemelte, különleges helyen állhatunk itt, Nagycenken, s a legnagyobb magyar tevékenysége példa kell legyen számunkra is. Utolsóként egy harmadik helyszínt, Vácot említette a szónok, ahol a napokban tudományos konferenciát tartottak Európa jövőjéről. Ez is figyelmeztet felelősségünkre az erkölcsében meggyengült Európában élve, hangsúlyozta a főpásztor. Beer Miklós végül a Szentlélek segítségét kérte mindnyájunkra hitünk megerősítésére.

A szentmise végén püspök atya aranymisés áldását adta az összegyűltekre, majd a kivonulás után a találkozó zenészeiből verbuválódott, a szentmisén szolgáló csapat Gégény István vezetésével örömzenélt. Végül elhangzott a jövő évi találkozó helye és ideje: a gitárosok 2017. szeptember 9-én Fertőszentmiklóson fognak találkozni.

Paksa Balázs
Fotó: Keszei István

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken

Gitáros énekkarok találkoztak Nagycenken