Veres András győri püspök beiktatása – beharangozó

2016. július 8. (péntek) 10:00

Kategória: Egyházmegyei hivatal

Ferenc pápa 2016. május 17-én dr. Veres András püspököt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökét a Győri Egyházmegye megyéspüspökévé nevezte ki, tíz év főpásztori szolgálat után áthelyezve őt a szombathelyi püspöki székéből. Veres András győri püspöki székbe való beiktatására július 16-án, Kármelhegyi Boldogasszony ünnepén 10 órakor kerül sor a győri Nagyboldogassszony-székesegyházban. Egyházmegyénk ünnepére mindenkit szeretettel várunk. Pápai Lajos leköszönő és Veres András kinevezett győri püspökkel egyaránt interjú olvasható honlapunkon, egyházmegyénk új főpásztorának életrajza itt olvasható, a rendezvény technikai információi pedig alább megtalálhatóak:

  • A káptalandombra nem lehet aznap felhajtani személygépkocsival, kizárólag gyalogos közlekedés engedélyezett.
  • Érkezés a hívek részére reggel 8 órától lehetséges, a székesegyházat az északi és a déli bejáraton lehet megközelíteni.
  • A székesegyházban korlátozott számban lesz ülő- és állóhely, a káptalandombon szabadtéri kivetítés, székek, árnyékoló sátor, valamint vízvételi lehetőség és orvosi ügyelet lesz.
  • A káptalandombi Szent László Látogatóközpont szombaton 10-18 óráig nyitva tart.

Győri Egyházmegyei Hivatal