Múzeumok éjszakája a győri káptalandombon – beharangozó

2016. június 21. (kedd) 9:00

Kategória: Szent László Látogatóközpont

A győri káptalandombon található Szent László Látogatóközpont idén is változatos programokkal várja az érdeklődőket június 25-én, szombaton a Múzeumok éjszakája rendezvénysorozat keretében. Az este folyamán csillagászati fotótárlat (Éder Iván) és fényképkiállítás (Fülöp Péter) nyílik, felidézzük Boldog Apor Vilmos vértanú győri püspök életét, a székesegyházi orgona felfedezésére, kórushangversenyre és barokk tárlatvezetésre invitálunk, illetve borkóstolásra is lehetőség nyílik. A részletes program alább megtalálható.

Program:

• 18 óra – A Teremtés csodája – Éder Iván asztrofotós kiállítása (Káptalandomb 13., recepció)
  • 18.15 – Boldog Apor Vilmos életének, korának és vértanúságának felidézése (Püspökvár, toronykilátó)
  • 19 óra – Egy kép kiállítása – Fülöp Péter fotográfus, közreműködik: Román Iván (hegedű) (Káptalandomb 13., kiállítóhelyiség)
  • 20 óra – A győri bazilika Palestrina-kórusának hangversenye (Nagyboldogasszony-székesegyház)
  • 20 óra – Borkóstoló, házigazda: Taschner Kurt István soproni borász (Káptalandomb 13. udvar)
  • 22 óra – A győri székesegyház orgonakarzatának megtekintése Marics István városplébános vezetésével
  • A látogatóközpont ezen az estén éjfélig nyitva áll a látogatók előtt, 18, 19, 21.15 és 23-kor barokk tárlatvezetést tartunk.

A lébényi Szent Jakab Látogatóközpontban 22-24 óra között fáklyás tárlatvezetés lesz.

Szent László Látogatóközpont, Győr