Személyi változások a Győri Egyházmegyében – frissítve

2016. június 17. (péntek) 13:00

Kategória: Egyházmegyei hivatal

Dr. Pápai Lajos püspök, apostoli kormányzó rendelkezésének értelmében 2016. augusztus 1-jétől az alábbi változások lépnek életbe a Győri Egyházmegye területén.

Nyugdíjazások:

• Dr. Pápai Lajos: nyugalomba vonulásomat követően a győri Káptalandomb 3. szám alatti lakásba költöztem, ahol az Egyházmegyei Hivatal telefonszámán (hivatali időben) és email címén továbbra is elérhető vagyok.
  • Pados Józsefet felmentem Komárom és Koppánymonostor plébániák ellátása alól, és nyugállományba helyezem.
  • Péntek Józsefet felmentem fertőszentmiklósi Szent Miklós-plébánia ellátása alól, és nyugállományba helyezem.

Plébánosi kinevezések:

• Berkes Gyulát egyéb megbízatásai érintetlenül hagyásával – köszönetem nyilvánítása mellett – felmentem az Abda, Ikrény és Börcs plébániák oldallagos ellátása alól.
  • Bors Imrét felmentem a Komáromi Jézus Szíve-plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól, és kinevezem Abdára plébánosnak, megbízva Ikrény és Börcs plébániák oldallagos ellátásával.
  • Brezina Balázst felmentem a győri Szent Kamillus-plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól, és kinevezem Kónyba plébánosnak, megbízva Enese és Markotabödöge (plébánosi illetékesség: Cakóháza, Tárnokréti és Rábcakapi) plébániák oldallagos ellátásával.
  • Boldvai M. Bertalant kinevezem a csornai Nagyboldogasszony-plébániára plébánosnak, és megbízom az acsalagi és a maglócai plébániák oldallagos ellátásával.
  • Bros Gergely Bélát felmentem Nagylózs, Pereszteg és Pinnye plébániák ellátása alól, és kinevezem Komáromba plébánosnak, megbízva Koppánymonostor plébánia oldallagos ellátásával.
  • Csermelyi Károlyt felmentem Gyömöre, Kajárpéc és Felpéc plébániák ellátása alól, és kinevezem Egyedre plébánosnak, megbízva Sobor, Árpás és Mórichida plébániák oldallagos ellátásával.
  • Ferling Györgyöt felmentem Kóny, Enese és Markotabödöge (plébánosi illetékesség: Cakóháza, Tárnokréti és Rábcakapi) plébániák ellátása alól, és kinevezem Nagylózsra plébánosnak, megbízva Pereszteg és Pinnye plébániák oldallagos ellátásával.
  • Hancz G. Tamást felmentem a csornai Nagyboldogasszony-plébánia plébániai adminisztrátori megbízatása alól.
  • Havassy Bálint Lászlót egyéb megbízatásai érintetlenül hagyásával felmentem a baji plébánia oldallagos ellátása alól.
  • Heiter R. Gottfriedet felmentem a csornai Nagyboldogasszony-, a döri és a bágyogszováti plébániákra szóló segédlelkészi megbízatásai alól.
  • Kovács Csaba Albertet egyéb megbízatásai érintetlenül hagyásával megbíztam a baji plébánia oldallagos ellátásával.
  • Mészáros Miklóst felmentem a Magyaróvári Plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól, és kinevezem Peresznyére plébánosnak, megbízva Répcevis, Zsira és Gyalóka plébániák oldallagos ellátásával.
  • Németh Istvánt felmentem Peresznye, Répcevis, Zsira és Gyalóka plébániák ellátása alól, és kinevezem Fertőszentmiklósra plébánosnak.
  • Szár Gy. Gergelyt felmentem az acsalagi és a maglócai plébániákra szóló plébánosi megbízatásai alól.
  • Szűcs Hermann Józsefet kinevezem a csornai Nagyboldogasszony-, az acsalagi, a maglócai, a döri és a bágyogszováti plébániák segédlelkészévé.
  • Vadász Zoltánt felmentem Egyed, Sobor, Mórichida és Árpás plébániák ellátása alól, és kinevezem Gyömörére plébánosnak, megbízva Kajárpéc és Felpéc plébániák oldallagos ellátásával.

Kápláni kinevezések:

• Benkó Attilát felmentem a Soproni Orsolyita Iskola püspöki biztosi megbízatása, valamint az Orsolyita-templom igazgatói megbízatása és a soproni Szent György-plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól, és kinevezem a magyaróvári Szent Gotthárd-plébániára segédlelkésznek.
  • Kovács Gergő Vilmost felmentem a győri Székesegyházi Plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól, és kinevezem a Soproni Orsolyita Iskola püspöki biztosává, valamint az Orsolyita-templom igazgatójává és a soproni Szent István-plébánia kisegítő lelkészévé.
  • Molnár Róbertet a magyaróvári Szent Gotthárd-plébániára küldöm diakónusként.
  • Váradi Kristófot kinevezem a tatai Szent Imre-plébániára segédlelkésznek.
  • Vlaj Márkot kinevezem a győri Székesegyházi Plébániára segédlelkésznek.
  • Végerbauer Richárdot felmentem a tatai Szent Kereszt-plébániára szóló segédlelkészi megbízatása alól, és tanulmányi szabadságra küldöm Rómába.

Kispapok nyári gyakorlata:

• Both Zoltán Loppianóba (Olaszország) kerül nyelvtanulás és ifjúsági munkagyakorlat céljából júliusban.
  • Holpár István Balázs diakónus plébániai gyakorlatra a mosoni Nepomuki Szent János-plébániára kerül augusztus 20. és október 16. között.
  • Magyaros László diakónus plébániai gyakorlatra a csepregi Szent Miklós-plébániára kerül augusztus 20. és október 16. között.
  • Méry László lelkipásztori gyakorlatra Peresznyére kerül július 16. és 31. között.
  • Varga Gábor plébániai gyakorlatra a győri Szent Imre-plébániára kerül augusztus 20. és október 16. között.