Határtalanul pályázat – Erdélybe készülnek a Rákóczis diákok

2016. május 16. (hétfő) 11:00

Kategória: Pályázatok

A csornai II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola 7. évfolyamos diákjai idén is nagy várakozással tekintenek 2016. június 1-5. között a Határtalanul program keretében megrendezendő erdélyi utazásukra. Egyházi arculatunk miatt is választottuk ezt az útvonalat, hogy tanulóink megismerhessék az egyházi emlékeket, szenteket, kegyhelyeket. Így például megtekintjük Csíksomlyón a Szűzanya kegyszobrát, valamint győri vértanú püspökünk, Boldog Apor Vilmos születési helyére, Segesvárra is ellátogatunk.

A kirándulást nagy előkészületek előzik meg: irodalmi, történelmi, földrajz, hittan és ének tantárgyi ismereteiket kell tanulóinknak mozgósítani az előzetes feladatok elvégzésére. Ezek között szerepel az írói életművekkel való ismerkedés, tájjellegű népdalok, táncok tanulása. Többek között búvárkodunk Tamási Áron életművében, felkészülünk a helyi nevezetességekből. Gyűjtőmunkát végzünk vallási példaképeink életútjáról, pl. Apor Vilmos, Márton Áron, Szent László életéről. Felelevenítjük a Könnyező Szűzanya győri kegyképének történetét is.

A túrára természetesen földrajzi és történelmi szempontból is készülünk. Különös izgalommal tekintünk a Gyimesközéploki magyar iskola diákjaival való találkozásra, hiszen velük együtt emlékezünk meg az összetartozás napjáról és remélhetőleg barátként köszönünk el majd tőlük. Mindenről dokumentációt készítünk, hogy itthon maradó diáktársainknak beszámolhassunk élményeinkről.

II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola, Csorna

Határtalanul pályázat – Erdélybe készülnek a Rákóczis diákok

Határtalanul pályázat – Erdélybe készülnek a Rákóczis diákok

Határtalanul pályázat – Erdélybe készülnek a Rákóczis diákok

Határtalanul pályázat – Erdélybe készülnek a Rákóczis diákok

Határtalanul pályázat – Erdélybe készülnek a Rákóczis diákok