Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

2016. január 6. (szerda) 11:00

Kategória: Apor Vilmos-imaév 2015

2015. december 19-én, szombaton Győrbe érkeztek a baji fiatalok, hogy Boldog Apor Vilmos nyomában járva a vértanú püspök emlékének szentelt évet lezárják.

A győri Nagyboldogasszony-székesegyházban, a Könnyező Szűzanya-oltárnál Végerbauer Richárd atya mutatott be szentmisét. Homíliájában az emberi arc mögötti értékekről beszélt. Emlékeztette a fiatalokat, hogy ne csak álarc legyen az arcuk, hanem az arc az igazi belső értéket mutassa mindannyiuknál. Példaképül állította Apor Vilmos püspököt, Mindszenty József hercegprímást és Szent Lászlót is, mint olyan embereket akiknek az arca a valós gondolkodásukat tükrözte, és hitük mellett a végsőkig kitartottak.

A szentmisét követően a zarándokcsoport átvonult Apor Vilmos szarkofágjához, és ott közös imádsággal emlékezett meg a főpásztorunk által, Boldog Apor Vilmos püspök vértanúságának 70. évfordulója, valamint pappá szentelésének 100. évfordulója alkalmából a Győri Egyházmegyében meghirdetett Apor Vilmos-imaév lezárásáról. Bízunk benne, hogy az egyházmegyei Apor Vilmos-imaév mindannyiunk számára lelkiismeret-vizsgálatot és megújulás tudott biztosítani.

A közös imát követően került sor az ebédre, és az adventi fényekben pompázó Győr belvárosának megtekintésére.

Szöveg és fotó: Pentz Imre

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában

Baji fiatalok Apor Vilmos nyomában