Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

2015. november 26. (csütörtök) 10:00

Kategória: Apor Vilmos-imaév 2015

Krisztus Király ünnepével ismét lezárult egy egyházi év, és vele együtt az egyházmegyében meghirdetett Apor Vilmos-imaév is. A csornai II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola hetedik osztályos tanulói színvonalas előadással tisztelegtek a vértanú püspök emléke előtt a Jézus Szíve-templomban, melyben megjelenítették önfeláldozásának megható pillanatát. Tanulóink előadásával mindannyian részesei lehettünk egyfajta időutazásnak, melynek felemelő pillanataiban úgy érezhettük, hogy épp együtt félünk az asszonyokkal a pincében; látjuk, amint meglövik a püspököt; imádkozunk életéért. Apor püspöknek nem csak élete, de vértanúsága is örök példa számunkra. Megmutatta nekünk az utat, amely Krisztushoz, az örök Királyhoz vezet.

II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskola, Csorna

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról

Rákóczi-iskolások megemlékezése Apor Vilmos vértanúságáról