Színdarabbal emlékeznek Apor Vilmosra Budán

2015. november 9. (hétfő) 10:00

Kategória: Apor Vilmos-imaév 2015

Színdarabbal tiszteleg a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Latinovits Diákszínpada Boldog Apor Vilmos vértanú püspök előtt november 9-én este. A Latinovits Diákszínpad Boldog Apor Vilmos pappá szentelésének (1915. augusztus 24.) századik évfordulója alkalmából mutatja be Ungváry Zsolt számukra írt Áldozat című egyfelvonásos drámáját november 9-én, hétfőn 19 órakor, a vértanú püspök római boldoggá avatásának évfordulóján. A főpásztort, aki hetven éve adta életét a hozzá menekülőkért, száz éve szentelték pappá, hogy elinduljon Krisztus nyomában – Hans Urs von Balthasar kifejezésével: „saját teodrámája felé.” Az előadás kezdeményezője Károly Róbert zeneszerző, az Apor Vilmos Emlékbizottság tagja, az Apor Vilmos Főiskola volt tanszékvezető tanára. A bemutató helyszíne: Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium, Latinovits Diákszínpad Békefi színházterme (1114 Budapest, Villányi út 27.) Az előadásra szeretettel hívnak és várnak minden érdeklődőt.

Latinovits Diákszínpad / Magyar Kurír