Kápolnák útján kerékpárral

2015. szeptember 2. (szerda) 10:00

Június 6-án, szombaton a Napnyugat Turisztikai Egyesület által került megszervezésre a „Kápolnák útján… – Aktívan kulturális értékeink nyomában” című program, melynek lényege kerékpártúra a szomszédos falvak kápolnáinak érintésével.

A túra a répcevisi Rózsafüzér Királynője-kápolnától indult 9 órakor. A kerékpározók fél tíz körül értek Zsirára, a Szent Antal-sírkápolnához (Östör-kápolna). Itt a zsirai énekkar várta őket egy kis műsorral. Előtte meghallgathattuk Östör Antal költő életét és a sírkápolna történetét. Orbán György az elhunyt költő verseiből szavalt el néhányat. Majd a túrázók továbbindultak Und, Sopronhorpács, Völcsej, Lövő, Röjtökmuzsaj és Nagylózs kápolnáit érintve Sopronkövesdre. Minden kápolnánál meglepetésprogramok, előadások vártak a résztvevőkre. Nagyon köszönjük a kedves fogadtatást! Az utat a résztvevők zarándokútnak minősítették, a színvonalas helyi programoknak köszönhetően. A teljes távot, 65 kilométert teljesítő 16 résztvevő közül a legfiatalabb Nagy Luca és Kövér Anna Zsófia voltak Zsiráról (10 évesek), a legtávolabb élő résztvevő, Mohamed Samy Kairóból érkezett.

Köszönjük a Napnyugat Turisztikai Egyesület szervezését és az érintett falvak segítségét, meglepetését és műsorait. A túrázóknak is köszönjük a részvételt és a kitartást!

Szöveg és fotó: Bátky István

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral

Kápolnák útján kerékpárral