Szent Domonkos-ünnep Böjte Csabával Sopronban

2014. június 5. (csütörtök) 10:00

A vándor Szent Domonkos-kép május 16-án délelőtt érkezett Budakesziről Sopronba, egyből a domonkosrendi Szent Júdás Tádéról nevezett templomba. Délután, 16 órától közös imádságokkal és énekekkel köszöntöttük a vándorképet, litániákkal, imákkal papi-, szerzetesi hivatásokért, melyet a soproni Szent Domonkos Világi Domonkos közösség tagjai vezettek. A hívők számának növekedésével beszéltünk a domonkos rendről, Szent Domonkos életéről, magunkról, világi domonkosokról és bemutattuk a domonkos templomot a jelenlévő domonkos rendi szentek látható szobrain, illetve azok életén keresztül.

Közösen elénekeltük a Salve Regina és a Lumen Ecclesiae latin antifónát, majd 18.30-kor Böjte Csaba ferences szerzetes, a dévai árvák felkarolója mutatott be szentmisét a győri Szeretet Napokhoz kapcsolódó Csillagösvény a Dunántúlon körút keretében. Szentbeszédében Csaba testvér többek között megemlékezett a két koldulórend kapcsolatáról is, s hozott ajándékba egy csíksomlyói Szűzanya szobrot a domonkos testvérek, atyák számára. A szentmise végén Csaba testvért elkísérő lányok gyönyörű éneke örvendeztette meg a jelenlévők szívét, majd közösen elénekeltük a székely és a magyar himnuszt.

Istennek legyen hála, és köszönjük neked, Szent Domonkos atyánk!

Patocskai Katalin
Forrás: http://domonkosok.hu