Megújult a darnózseli templom és plébánia

2014. május 22. (csütörtök) 10:00

Kategória: Pályázatok

Kitartó munkálatok után nemrég befejeződött a darnózseli katolikus templom és plébániaépület felújítása, melyhez az egyházközség a helyi összefogás és a Győri Egyházmegye segítsége támogatása mellett pályázati forrásokat is felhasznált. Alább dr. Galla Gábor darnózseli plébános közleménye olvasható.

Kedves Hívek!

Örömmel számolhatok be arról a nagyszerű hírről, hogy befejeződött a darnózseli római katolikus plébániatemplom és parókia (9232 Darnózseli, Fő utca 66.) 2013/2014-es tervezett felújítása. Nagy tervekkel és elképzelésekkel vágtunk bele a 2013-as évbe, melyek között elsődlegesen a már felújításra szoruló, omladozó vakolatú katolikus templomunk és annak szomszédságában álló plébánia renoválása és külső felújítása szerepelt megvalósítandó célként.

Dr. Pápai Lajos főtisztelendő püspök atya nagylelkű intézkedésére az egyházközség jelentős mértékű adományban részesült, így 2014-ben befejeződhetett a parókia tetőcseréje, bádogos és tetőfedő munkálatainak elvégzése, a külső és belső festése, színezése, valamint a nyílászárók cseréje és a kerítés felújítása. Ezzel egyidejűleg a Jóisten további áldásos adományban is részesített bennünket, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a 209/2014/2/8/2012. iktatószám alatt meghozott határozatában a 103/2012. (X.1.) VM rendelet alapján, a vidéki örökség megőrzéséhez a LEADER Helyi Akciócsoport közreműködésével 2012-től igénybe vehető támogatások jogcímére, 2012.11.27. napján benyújtott, 2092789232 azonosító számon nyilvántartott kérelmünknek részben helyt adott, és 18 324 333 Ft (nettó kiadási összeg: 14 428 609 Ft) összegnyi támogatást ítélt meg számunkra. A pályázati összeget a plébániatemplom külső tatarozására, a templomkert szépítésére és a plébániatemplomról, mint helytörténeti kulturális értékről szóló kiadványok elkészítésére használhatunk fel.

Isten áldását kérve ezúton is köszönjük mindazoknak, akik munkájukkal hozzásegítettek minket ahhoz, hogy megszépüljön egyházközségünk!

dr. Galla Gábor esperes-plébános

Megújult a darnózseli templom és plébánia

Megújult a darnózseli templom és plébánia

Megújult a darnózseli templom és plébánia