Választás 2014 – Dr. Pápai Lajos megyéspüspök üzenete

2014. március 30. (vasárnap) 9:00

Kategória: Főpásztorok

Az alábbiakban közöljük dr. Pápai Lajosnak a közelgő országgyűlési választások alkalmából írt üzenetét, melyet nagyböjt IV. vasárnapján a Győri Egyházmegye minden katolikus templomában felolvasnak.

Kedves Testvérek!

Mint tudjátok, április 6-án országgyűlési választások lesznek hazánkban.

Mi, katolikus keresztények hitünk alapján valljuk, hogy „a közjó érdekében minden állampolgár joga és egyben kötelessége a szavazás szabad lehetőségével élni.” (II. Vatikáni Zsinat: Gaudium et Spes, 75. pont)

Ugyanakkor lelkiismereti felelősségünk az is, hogy olyan jelölteket és listákat támogassunk, akik hihető módon képviselik az általunk vallott emberi és keresztény értékeket: az élet tiszteletét, a családot, az ifjúság nevelését, a munkát, az idősek megbecsülését, nemzeti kultúránkat, valamint Egyházunk működésének szabadságát.

Állampolgári jogunkkal és kötelességünkkel élni – számunkra – hitünkből fakadó felelősség.

A közelgő Húsvéti ünnepekre jó előkészületet és a Feltámadt Krisztus gazdag áldását és örömét kívánom.

Győr, 2014. március 30.

Dr. Pápai Lajos megyéspüspök