Ballagás Kapuváron

2013. június 18. (kedd) 6:06

Kategória: Iskolák

A kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola végzős diákjainak ballagási ünnepségét 2013. június 14-én, pénteken 11 órai kezdettel tartották a Szent Anna-plébániatemplomban.

A Himnusz eléneklése után Fenyvesi Kata 7. osztályos szavalatával kezdődött az ünnepi műsor. Előadásában Juhász Gyula Himnusz az emberhez című versét hallottuk. A hetedik évfolyamosok nevében Szabó Bálint búcsúzott a ballagóktól. Őt követte Horváth Dóra 8. osztályos tanuló, aki Wass Albert Üzenet haza című versét szavalta el. A katolikus-iskola ballagási ünnepére a kapuvári születésű Kiss Leizer Géza komponált egy dalt, „Elszálltak az évek” címmel, melynek eléneklésével búcsúztak az énekkaros nyolcadikos leányok. Vida Bettina a nyolcadik osztályosok nevében búcsúzott és mondott köszönetet az iskola pedagógusainak és a szülőknek.

Az iskolazászló átadását követően a nyolcadikos fiúk által összeállított videofilmet vetítették le, melyben a ballagók nyolc tanévének vidám csoportképeit láthattuk, a kísérő zenék a búcsúzás hangulatát tükrözték.

A vetítés után Fodor Gyuláné igazgató asszony következett, aki a meghatottságtól nagyon nehezen tudott megszólalni. „Elbocsátó szép üzenetét” így kezdte: „Ma még az öröm és szorongás vegyes érzéseivel álltok itt, de néhány év múlva már csak emlék marad mindaz, ami nyolc év alatt itt történt veletek. Azt kaptátok-e, amit vártatok? Megérte-e ebbe az iskolába járni? Ezekre a kérdésekre most még csak részben tudjátok vagy sejtitek a választ. Próbáltunk egy olyan egyszerű, de örök érvényű értékrendet tudatosítani bennetek, amely elválasztja egymástól a jót és a rosszat. Reméljük, mindez elegendő ahhoz, hogy az új iskolában a kezdeti nehézségekkel megbirkózzatok. Emlékeitek között mindig legyen hely a Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola részére. A ballagás az első olyan életforduló, ami után más közösségbe kerülsz. Remélem, hogy az itt töltött idő alatt sikerült a jellemed alapjait úgy alakítani, hogy erős egyéniséggé válva ne sodródj a tömeggel. Legyél büszke, hogy tartást kaptál, és tudod, hogy életed minden pillanatában élvezed a Gondviselés kegyelmét. Legyetek erősek, kemények, következetesek a lényegben, de szeretetteljesek a módban. Az ember nem azáltal értékes, amit birtokol, amije van, hanem azáltal, aki ő maga.” Köszönetet mondott a szülőknek, hogy a katolikus intézménybe íratták gyermekeiket, megbíztak az iskola pedagógusaiban, és elfogadták a tőlük kapott útmutatást, szolgálatot. „Az itt álló gyerekeink méretükben már tényleg nagyok, de nem nőttek fel! Vigyázzunk őrködő szemekkel, mert súlyos felelősségünk van, amivel el kell számolnunk!”

A búcsúbeszéd után egy-egy ajándék átadásával köszönte meg a végzős osztályok szülői munkaközösségi tagjainak a nyolc éven át végzett szorgalmas munkáját. Szintén ajándékkal kedveskedett, és jó egészséget kívánva elköszönt a nyugdíjba vonuló dr. Szabó Kálmánné tanítónőtől.

Az ünnep további részében a jelenlévők plébánosunk, Radó Tamás atya vezetésével imádságokkal, énekekkel dicsőítették az Istent, és adtak hálát a kapott kegyelmekért. Káplánunk, Mogyorósi Márk atya szentségi áldásban részesítette az ünnepen résztvevőket. Az iskolai kórus előadásában az alkalomhoz illő dalok csendültek fel Kapuiné Titz Ildikó tanárnő szintetizátoros hangszerkíséretével. Az ünnepség a Szózat eléneklésével fejeződött be.

A ballagás ünnepi műsorának színvonalas összeállításáért, a szereplők betanításáért csak a köszönet hangján lehet szólni, megérdemlik a tanárnők, hogy nevüket felsoroljuk: Bognárné Hegymegi Ildikó, Horváth Mónika, Kapuiné Titz Ildikó, Vargyas Imréné, Némethné Tóth Katalin.

Szöveg és fotó: Dukai Miklósné

Ballagás Kapuváron