A magyaróvári plébánia jubileumi évének megnyitója

2018. február 11. (vasárnap)

helyszín: Mosonmagyaróvár, Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd-plébániatemplom

kezdés: 10.30

A magyaróvári egyházközség 2018-ban gazdag programsorozattal vár mindenkit abból az alkalomból, hogy 350 évvel ezelőtt szentelték fel a Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd-plébániatemplomot. Az ünnepségsorozat február 11-én 10.30-kor püspöki szentmisével kezdődik, melyet Veres András győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke mutat be.

A közösség ugyancsak idén emlékezik a névadó hildesheimi szent püspök halálának 980. és csontereklyéje magyaróvári templomban való elhelyezésének 10. évfordulójára is. A február 11. és november 25. között meghirdetett jubileumi év védnökségét Veres András megyéspüspök és Árvay István, Mosonmagyaróvár polgármestere vállalta.