A Közi Horváth József-emlékév megnyitása Agyagosszergényben

2017. november 4. (szombat)

helyszín: Agyagosszergény, Szent László-templom

kezdés: 15 óra

Az agyagosszergényi Közi Horváth József Népfőiskola névadója újratemetésének 25. (1992. november 4.), halálának 30. (1988. május 26.) és születésének 115. (1903. szeptember 25.) évfordulója alkalmából Közi Horváth József-emlékévet hirdetett. Az emlékévet megnyitó szentmisét Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök mutatja be 15 órai kezdettel az agyagosszergényi Szent László-templomban. A szentmisét főhajtás és koszorúzás követi Közi Horváth József sírjánál. A program 16 óra 20 perckor folytatódik a helyi művelődési házban, amelynek keretében bemutatják Vecsey József Mindszenty bíborosról szóló kötetét, valamint Czupy Bálint emigrációjáról és Közi Horváth József Apor püspök életéről és haláláról szóló könyvét.