Székely Zoltán előadásával és ősbemutatóval folytatódnak a Szent László-estek a Magyar Katolikus Kulturális Hetekben

2017. október 19. (csütörtök)

helyszín: Győr, Múzeumház (Bécsi kapu tér 4.)

kezdés: 17.30

A Szent László-estek hatodik alkalmára október 19-én kerül sor a Magyar Katolikus Kulturális Hetek keretében. A 17 óra 30 perckor kezdődő program megnyitásaként Bognár Krisztina énekművész, a Győri Hittudományi Főiskola Egyházzenei Tanszékének tanára és Pődör Lea, a győr-révfalui Szentháromság-templom kántora, a Győri Hittudományi Főiskola Egyházzenei Tanszékének hallgatója előadja Lehotka Gábor (1938-2009) orgonaművész, zeneszerző Téged egek áldanak című himnuszát. Majd Székely Zoltán művészettörténész, a mosonmagyaróvári Hansági Múzeum igazgatója előadást tart A lovagkirály alakváltozásai. Szent László a képzőművészetben címmel. Ezt követően ősbemutatóra kerül sor: a Győri Hittudományi Főiskola Egyházzenei Tanszékének tanárai, Bognár Krisztina énekművész és Soós Gábor orgonaművész bemutatják Maróti Gábor egyházmegyei zeneigazgató, zeneszerző Örülj, Krisztus szűz Szülője című himnuszát.

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!