Mindszenty gyalogos zarándoklat a Városmajorból Máriaremetére

2017. szeptember 16. (szombat)

helyszín: Budapest-Városmajor, Jézus Szíve-plébániatemplom és Budapest-Máriaremete, Kisboldogasszony-bazilika

kezdés: 8.00

2017. szeptember 16-án, szombaton a városmajori Jézus Szíve-plébániatemplom elől gyalogos zarándoklat indul a máriaremetei Kisboldogasszony-bazilikához. A zarándokokat reggel 7 órától várják a városmajori templom előtt. A zarándoklat 8 órakor indul Máriaremetére. A híveket Bíró László tábori püspök, Székely János szombathelyi megyéspüspök és Lambert Zoltán kanonok, városmajori plébános vezeti. A máriaremetei Kisboldogasszony-bazilikában 12 órai kezdettel szentmisét mutat be Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, majd megáldja a Mindszenty József bíborosról készült kőszobrot.