»

«

Események – 2018. szeptember

1. szombat Jubiláns házaspárok hálaadása 10 óra Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház
2. vasárnap Litánia a győr-kiskúti kápolnában 15.30 Győr-Kiskút, kápolna
Veni Sancte Kapuváron 15 óra Kapuvár, Szent Anna-templom
3. hétfő Szentmise Boldog Apor Vilmos püspök tiszteletére 18 óra Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház
4. kedd
5. szerda A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjai szentmisét mutatnak be Győrben 7 óra Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház
6. csütörtök
7. péntek
8. szombat Kisboldogasszony ünnepe Sopronkövesden 19 óra Sopronkövesd, Kisboldogasszony-templom
Gitáros csoportok és gitárosok találkozója 12.30 Győr-Ménfőcsanak, Nagyboldogasszony-templom
9. vasárnap Kisboldogasszony ünnepe Sopronkövesden 10.30 Sopronkövesd, Kisboldogasszony-templom
A soproni Szent István-templom felszentelésének 75. évfordulója 10 óra Sopron, Szent István-templom
A pinnyei templom búcsúja 15.00 Pinnye, Sarlós Boldogasszony-templom
10. hétfő „Harang- és orgonatörténet” – Perger Gyula néprajzkutató előadása a magyaróvári plébániatemplomban 18 óra Mosonmagyaróvár, Szűz Mária Királynő és Szent Gotthárd-templom (Mosonmagyaróvár, Szent László tér 1.)
11. kedd „Kiáltás” – A Mária Rádió imaközvetítése a győri Nagyboldogasszony-székesegyházból 20 óra Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház
Veni Sancte 19 óra Győr-Révfalu, Szentháromság-templom
„Miért kell foglalkoznunk a politikai iszlámmal?” 18 óra Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar, Dr. Barsi Ernő-terem (9022 Győr, Liszt Ferenc utca 42.)
12. szerda
13. csütörtök Engesztelő szentmise és gyertyás körmenet a fertőszentmiklósi Szeredi-kápolnánál 18 óra Fertőszentmiklós, Szeredi-kápolna
A Székesegyház felszentelésének ünnepe 12 óra Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház
14. péntek Sacra Architectura 17 óra Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár (Győr, Gutenberg tér 2.)
15. szombat Arc Sacra Fesztivál - Nyitott Templomok Napja 22 óra Győr, Nagyboldogasszony-székesegyház
Zarándoklat a tétszentkúti Segítő Szűzanyához 10.30 óra Szentlélek-templom (Győr, Szentlélek tér 1.)
A Segítő Szűzanya ünnepe a tétszentkúti Páduai Szent Antal-templomban 19.30 Tétszentkút, Páduai Szent Antal-templom
16. vasárnap A Segítő Szűzanya ünnepe a tétszentkúti Páduai Szent Antal-templomban 19.30 Tétszentkút, Páduai Szent Antal-templom
A győr-újvárosi Urunk színeváltozása-templom felszentelésének évfordulója 10.30 Győr-Újváros, Urunk színeváltozása-templom
17. hétfő
18. kedd
19. szerda
20. csütörtök
21. péntek
22. szombat Ezüstmise a győr-gyárvárosi Jézus Szíve templomban 19 óra Jézus Szíve-templom (Győr-Gyárváros, Szondi utca 2.)
23. vasárnap A győr-kisbácsai templom felszentelésének jubileuma 8.30 órakor Győr-Kisbácsa, Nagyboldogasszony-templom
Templombúcsú 15 óra Ikrény, Szent Kereszt felmagasztalása-templom
24. hétfő Idősek szerepvállalása az Egyházban 17 óra Nyúl, Szent István téri faluház
25. kedd
26. szerda
27. csütörtök A torinói lepel kutatási programjának története 18 óra Richter terem (Győr, Aradi vértanúk útja 16.)
28. péntek Keresztény értékek, erkölcsi dilemmák a mai világban 18 óra Győr, Széchenyi István Egyetem, VIP terem
29. szombat Lectio divina Tájmel Antal atyával Győr, Szent Imre-templom 16.30
„Angyalok nyomában” – Tematikus tárlatvezetés a lébényi Szent Jakab Látogatóközpont szervezésében 10 óra és 15 óra Szent Jakab Látogatóközpont Lébény (Lébény, Templom tér 2.)
30. vasárnap A restaurált mellékoltárok megáldása 10 óra Győr, Szent Kamillus-templom
Az ágfalvi templom megáldása 17 óra Ágfalva, Szent György-templom
Veni Sancte tanévkezdő szentmise a gyárvárosi Jézus Szíve templomban 9 óra Jézus Szíve templom (Győr-Gyárváros, Szondi utca 2.)