Egyházmegyei zarándoklat Gyulára

2015. október 10. (szombat)

Kategória: Apor Vilmos-imaév 2015

helyszín: Gyula

Az Apor Vilmos-imaévben október 10-én, szombaton egyházmegyei zarándoklat indul Gyulára, ahol Boldog Apor Vilmos püspök 1918-tól 1941-ig volt plébános. Lehetőség szerint minden plébánia szervezzen autóbuszt a közös egyházmegyei zarándoklatra, melynek kapcsán a zarándoklaton résztvevők teljes búcsút nyerhetnek.

Részletes program:

• 11.30 - Koszorúzás és Apor-litánia a gyulai Apor-szobornál (Gyula, Harruckern tér);
  • 12 óra - Szentségimádási óra a gyulai Nádi Boldogasszony-plébániatemplomban (szentségimádás alatt gyóntatás a templomban, a közösségi házban és a plébánián);
  • 13 óra - Koncelebrált püspöki szentmise a plébániatemplomban. Főcelebráns: dr. Pápai Lajos győri megyéspüspök.

Ajánlott egyénileg/csoportosan látogatható helyszínek:

• Apor Vilmos-emlékszoba és Mária-kegytárgyak múzeuma; Gyulai Vár és Vármúzeum; Városháza díszterme; Erkel Ferenc Emlékház; Ladics Ház; Kohán Képtár; Városi Képtár; Ferences romkert; Ortodox katedrális; 1848-49 Honvédtiszti emlékhely; Almásy-kastély.

Jelentkezés: szeptember 9-ig a Győri Egyházmegyei Hivatalnál (96/550-740, )