Imádság a békéért a budapesti Szent István-bazilikában

2013. szeptember 7. (szombat)

Kategória: Főpásztorok

helyszín: Budapest, Szent István-bazilika

kezdés: 19.30

2013. szeptember 7-én, szombaton 19.30-kor Ferenc pápa felhívásához csatlakozva imaistentiszteletet tartunk Szíria és az egész Közel-Kelet békéjéért. A liturgiát vezeti: Dr. Cserháti Ferenc püspök. Közreműködnek az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye, a Szent István-bazilika, a Szent Egyed Közösség és más szerzetesközösségek és lelkiségi mozgalmak, valamint a testvéregyházak képviselői. A szíriai konfliktusnak már eddig is mintegy százezer halottja van, körülbelül kétmillió menekült hagyta el az országot. Ezért szívügye Egyházunknak a konfliktus további kiszélesedésének elkerülése és a béke helyreállítása. Minden papot, szerzetest és világi hívőt szeretettel várunk, hogy együtt könyörögjünk Krisztushoz, a Béke Fejedelméhez.